Olimpiada szachowa Tromso 2014

01.08 – 14.08.2014

R2 Open: Polska – Nowa Zelandia 3:1

| 0 comments

Runda II (start o 14:00)

Polska – Nowa Zelandia 3:1

Gajewski(2659) – Wang(2449) remis

Dive(2318) – Duda(2576) 0:1

Bartel(2640) – Li(2365) remis

Ker(2316) – Soćko(2612) 0:1

Kolejnym rywalem naszej drużyny będzie bliżej nieznana reprezentacja Nowej Zelandii. Zwycięski zespół zagra w składzie z poprzedniej rundy, tyle że ze zmienionymi kolorami. Raczej nie spodziewamy się żadnej przykrej niespodzianki, ale należy wziąć pod uwagę, że pierwszy mecz Nowozelandczycy wygrali również 4:0 z zespołem Burundi.

DSC_0031

Z dalekiej podróży do Nowej Zelandii powrócili nasi zawodnicy w II rundzie Olimpiady. Po pierwszej fazie gry sytuacja nie wyglądała najlepiej i zapowiadała się ciężka walka o punkt w każdej partii. No może z wyjątkiem pojedynku Janka Dudy, którego przeciwnik nie miał pomysłu na partię i raczej liczył posunięcia do poddania się. Posunięć tych było 33 i dobrze, bo zaraz po zwycięstwie Janka reszta drużyny zaczęła odmieniać swoje losy. Mateusz Bartel nie znalazł pomysłu na swojego przeciwnika i od około 20 posunięcia to Nowozelandczyk zaczął dostawać niewielką przewagę. Jednak w dalszej części partii zbyt optymistycznie ocenił swoją pozycję i niepoprawnie poświęcił jakość, co spowodowało, że pozycja się wyrównała i niedługo potem panowie podpisali remis. Grzesiek Gajewski dziś zbyt optymistycznie ocenił swoje 21 posunięcie i tylko brak odwagi Wanga spowodował, że zremisował swoją partię po trzykrotnym powtórzeniu pozycji. Także Bartosz Soćko bronił się przez całą partię i dopiero w końcówce wieżowej jego przeciwnik popełnił błąd, a nasz zawodnik jest znany z dociskania drobnych przewag. W sumie mecz zakończył się dość szczęśliwą wygraną 3:1. A my o nim zapominamy i czekamy na kojarzenia III rundy.

Oficjalna transmisja.

Szczegółowe wyniki II rundy turnieju Open.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.