Olimpiada szachowa Tromso 2014

01.08 – 14.08.2014

R4 Kobiet: Bułgaria – Polska 1,5:2,5

| 0 comments

Runda IV(start o 14:00)

Bułgaria – Polska 1,5:2,5

Stefanova(2505) – Soćko(2470) 1:0

Zawadzka(2398) – Videnova(2342) 1:0

Nikolova(2325) – Bartel(2359) remis

Kulon(2301) – Djingarova(2303) 1:0

 

 Po remisie z Filipinkami, nasze zawodniczki „w nagrodę” dostał bardzo silną drużynę Bułgarii. Dlatego też dziś będziemy mieć kolejną okazję zobaczenie pojedynku Polaka(-lki) z szachowym Mistrzem(-ynią) Świata. Mianowicie na I szachownicy Monika Soćko spotka się z Antoanetą Stefanową, która została nią dokładnie 10 lat temu w Eliście. Na pozostałych szachownicach mamy wyrównane pary, tak więc możemy spodziewać się sporo mocji. Dzień wolny dostała Karina Szczepkowska-Horowska, którą zastąpiła Klaudia Kulon.

DSC_0106

Mimo nie najlepszego kojarzenia nasze reprezentantki rozegrały świetny mecz z prowadzonymi przez byłą Mistrzynię Świata Bułgarkami. Sygnał do ataku dała Klaudia Kulon, która zmasakrowała swoją rywalkę Już w okolicach 21 posunięcia, kiedy to Djingarova przesadziła z ofiarą figury, a potem to już była egzekucja… Monika Soćko dziś okazała się słabsza od Stefanowej, ale należy pamiętać, że grałą z wyżej notowaną rywalką, która ma za sobą prawdziwe sukcesy. Wyśmienitą partię rozegrała Jola Zawadzka, która zamęczyłą swoją rywalkę a w końcówce wykazała się lepszą znajomością wieżówek. Widząc tą sytuację Marta Bartel zremisowała i był to zwycięski dla drużyny remis, który dał nam wynik 2,5:1,5.  Po raz kolejny potwierdziaą się teoria, że nasze zawodniczki grają drużynowo i słabszy wynik jednej z nich reszta potrafi odrobić. I o to chodzi…

Oficjalna transmisja.

Szczegółowe wyniki IV rundy turnieju Kobiet.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.