Olimpiada szachowa Tromso 2014

01.08 – 14.08.2014

Olimpiada po 4 rundach

| 0 comments

Tromso 2014 logo

W trakcie kiedy nasze drużyny rywalizowały o jak najlepsze wyniki sporo działo się też w pozostałych pojedynkach. 

Tromso R4 M1

Na pierwszych stolikach Francja została pokonana przez Mistrzów Europy z Warszawy Azerbejdżan, a stało się to dzięki zwycięstwu Shaka Mamedyarova nad Vachier-Lagrave.

Największą niespodzianką do tej pory jest drużyna Serbii, która po IV rundach ma komplet punktów, a we wtorek pokonała wyżej notowaną reprezentację Czech.

Bardzo emocjonujący był pojedynek Rosjan z Chinami, który zakończył się wynikiem nierozstrzygnietym tak w meczu, jak i w poszczególnych partiach.

Także remisem zakończył się mecz Holandii z Izraelem, a w pojedynku superarcymistrzów lepszym okazał się być Giri gładko ogrywając Gelfanda.

Dużą niespodzianka jest też zwycięstwo Turcji nad prowadzoną przez Caruaną drużyną Włoch. Tylko lider włoskiej drużyny zdołał zremisować, reszta zawodników przegrała swoje pojedynki.

Tromso R4 M2

Nikt z osób komentujących dzisiejszą rundę nie zrozumiał postawy Ivanchuka, który po 15 posunięciach zremisował z posiadającym ponad 200 pkt ELO mniej reprezentantem Bangladeszu Rahmanem. Także remis z podobnej klasy zawodnikiem zanotował w tym meczu Ponomariov, ale ten przynajmniej walczył.

Porażką dnia jest chyba jednak przegrana Gaty Kamskiego z posiadającym zaledwie 2399 ELO reprezentantem RPA Steelem.

Po IV rundach na czele mamy już tylko 3 drużyny z kompletem punktów – Azerbejdżan, Bułgarię oraz Serbię. Pierwsza i trzecia zmierzą się ze sobą, a na drugą czeka Rosja. Tak więc zobaczymy pojedynek dwóch śmiertelnych wrogów, czyli KramnikTopałow, a drugą „wisienką na torcie” będzie spotkanie Aroniana z Carlsenem.

Tromso wyniki po 4 rundach men

W turnieju kobiet niespodzianek jest więcej.

Po pierwsze drużyna Iranu idzie, „jak burza” i po 4 meczach ma stracone tylko pół punktu na 16 możliwych. Dziś pokonały wyżej notowane Słowaczki, gdzie na IV szachownicy gra młodzutka pół-Polka Veronika Gazikova.

Tromso R4 W1

Główne faworytki do złota Chinki rozgromiły dziś Azerbejdżan, ale tuż obok wysokie zwycięstwo 3,5:0,5 odniosła druga wielka niespodzianka tego turnieju Indonezja pokonując Ormianki. Także wygrały dziś Rosjanki, ale tylko minimalnym wynikiem 2,5:1,5, z Niemkami. Inne faworytki Gruzinki zremisowały z Holenderkami.

W V rundzie Indonezja zmierzy się z Chinkami, a na Iranki czekają Węgierki. Rosja rozegra swój pierwszy poważny mecz z reprezentacją Gruzji.

Tromso wyniki po 4 rundach women

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.