Olimpiada szachowa Tromso 2014

01.08 – 14.08.2014

R7 Kobiet: Polska – Francja 2:2

| 5 komentarzy

Runda VII (start o 14:00)

Polska – Francja 2:2

Soćko(2470) – Sebag(2480) 0:1

Milliet(2385) – SzczepkowskaHorowska(2380) remis

Barte(2359) – Guichard(2375) 1:0

Collas(2316) – Kulon(2301) remis

Jeżeli marzymy o medalu, to mecz z Francją trzeba wygrać. Nie będzie to łatwe, bo na wszystkich szachownicach przeciwniczki mają wyższe rankingi. Tyle że Polki już nie raz pokazały, że nie mają z tym problemu. Szczególnie, że podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Warszawie drużyna Poland Futures dowodzona przez Klaudię Kulon zmasakrowała Francję 3,5:0,5, a Kaludia pokonała Marię Sebag – dzisiejszą liderkę naszych rywalek. W naszym składzie spora niespodzianka – Jola Zawadzka nie gra. Tak więc Karina wchodzi na II szachownice, Marta na III, a Klaudia na IV. Na pewno zaskoczy to nasze rywalki. Czy da efekt? Zobaczymy.

DSC_0267

Z dalekiej podróży wróciły nasze reprezentantkiw meczu z Francją. Po pierwszej fazie partii wydawało się, że mecz gładko przegramy, gdyż na żadnej szachownicy nie widać było korzystnej sytuacji dla żadnej z naszych reprezentantek. Niestety Monika Soćko pomyliła wariant w partii z Marie Sebag i potem tylko próbowała uratować pozycję. Jednak Francuzka jest na tyle doświadczona, że nie marnuje takich szans. W pewnym momencie wydawało się, że Klaudia Kulon uzyskała przewagę, ale dokładnie w tym samym momencie nasza zawodniczka zgodziła się na remis. Chyba niepotrzebnie, bo na pozostałych szachownicach sytuacja nie wyglądał prosto i jej partia mogła decydować o wyniku meczu. Na szczęście Marta Bartel obaliła niepoprawne poświęcenie wieży Guichard i z precyzją zegarmistrza zrealizowała przewagę. W tym czasie Karina grała równą partię, którą zakończyła remisem, jak i cały mecz, w którym padł rezultat 2:2, a za tym nasze panie utrzymały pozycję w ścisłej czołówce. Ciekawe tylko, kogo przydzieli nam jutro sędzia?

Oficjalna transmisja.

Szczegółowe wyniki VII rundy turnieju Kobiet.

5 Comments

  1. Dlaczego nie gra Zawadzka?jest zdecydowanie mocnym punktem zespołu.lepiej było dać odpocząć karinie.Czyżby Polki były tak pewne siebie? Oby się to nie zemściło.

  2. Zmiany są dobre. Także Zawadzka będzie miała okazję się wykazać w następnej rundzie.

  3. Prośba do autora – wyszperać informację czym się różni „także” od „tak, że” w języku polskim.

  4. Jutro Panie grają z chinkami.remis będzie wielkim sukcesem. Ciekawi mnie ustawienie szachownic. Czy Soćko musi grać na pierwszej? Czy można tam postawić Zawadzką?

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.