Olimpiada szachowa Tromso 2014

01.08 – 14.08.2014

Olimpiada po 9 rundach.

| 0 comments

Tromso 2014 logo

Im bliżej końca tym więcej emocji. Ale tak jest zawsze przy każdym turnieju. Szczególnie, jeżeli jest to Olimpiada.

Tromso R9O2

W turnieju open prowadzący Chińczycy zmierzyli się z Ukrainą i żadna z drużyn nie była w stanie wygrać ani jednej partii. Tak więc mecz zakończył się wynikiem 2:2. Francuzi, po pokonaniu Polaków, wygrali w takim samym stosunku z Czechami, a decydujący punkt zdobył znowu Bacrot.

Azerbejdżan chyba już żegna się z szansami na złoto, gdyż „tylko” zremisowali z Rumunią. Węgrzy za to klasycznie ograli Izrael, wygrywając obie partie białym kolorem, a remisując czarnym. Bułgarzy pokonali Kubę 2,5:1,5, a zwycięstwo odnieśli Topalov i Iotov, który, tak jak Janek, ma 7,5 pkt na III szachownicy. Holandia zremisowała z Białorusią, Argentyna z Indiami, a USA z Niemcami.  Także zremisowała Armenia z Serbią, a Rosjanie pokonali drugą drużynę Norwegii, ale tylko 2,5:1,5.

Tromso R9O1

Magnus Carlsen dziś nie rozegrał za dobrej partii, ale mimo to wygral z Solakiem.

Na czele tabeli mamy Chiny i Francję z 15 pkt, którzy spotkają się ze sobą w X rundzie, za nimi 5 drużyn z 14 pkt, a potem grupę z 13 pkt, w której są Polacy.

A my już wiemy, że zagramy z Bułgarią, czyli przed nami pewnie partie TopalovWojtaszek oraz IotovDuda.

Tromso wyniki open 9r

W turnieju kobiet sprawy powoli zaczynają się wyjaśniać. Rosjanki pokonały Ormianki, ale przegrała Lachno i zremisowała Girya. Dzięki wygranym Guniny i Pogoniny mecz zakończył się wynikiem 2,5:1,5.

Francuzki nie dały rady Chinkom i przegrały 0,5:3,5. Coraz bliżej „pudła” są Ukrainki, które pokonały Hinduski 2,5:1,5 dzieki zwycięstwu Marii Muzychuk nad Tanyą Sadchev.

Tromso R9R9W

Na czele tabeli mamy Rosję z kompletem 18 pkt i jeżeli jutro Ukraina nie postara się o niespodziankę, to możemy się spodziewać zwycięstwa Rosji z kompletem punktów. Na drugim miejscu są Chinki z 16 pkt. Ukraina ma 15 pkt i będzie walczyć z Rosjąo wszystko„. A potem już mamy 4 drużyny z 14 pkt, wśród których jest reprezentacja Polski. Nasza drużyna zmierzy się z Gruzją, z którą pojedynki sa zawsze trudne.

Tromso wyniki kobiety 9rW tle zawodów, a może na pierwszym planie, odbyły się wybory Prezydenta FIDE, a następnie Prezydenta Europejskiej Unii Szachowej.

Kirsan Ilyumzhinov

W tych pierwszych działacze postanowili zostawić na kolejną kadencję Kirsana IIlyumzhinova, natomiast Europa przesunęła się mocno na wschód, gdyż nowym Prezydentem został Zurab Azmaiparashvili.

ZUrab Azmaiparashvili

Tak więc Garry Kasparov tym razem nie przekonał do siebie świata szachowego.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.